فرغون دیجیتال مرغداری که به آن باسکول فرغونی نیز گفته می شود یکی از محصولات سایت باسکول سازان است که قصد داریم در این مقاله به این باسکول و مشخصات آن بپردازیم. در ابتدا نگاهی به انواع باسکول و باسکول های مورد استفاده در مرغداری ها می اندازیم.

انواع باسکول

  • باسکول جاده ای
  • باسکول دیجیتال
  • باسکول سنگی
  • باسکول دام کش
  • باسکول هاپر فرغانی

باسکول های مورد استفاده در دامداری و مرغداری


بدون شک باسکول ها و انواع آن از پر استفاده ترین ابزارهای مورد استفاده در دامداری ها و مرغداری ها می باشند و برای این منظور انوع مختلفی از این نوع باسکول ها طراحی و تولید می شوند.

باسکول های دام کش و باسکول های فرغونی ، همان گونه که از نامشان پیداست باسکول هایی هستند که مخصوص دامداری ها و مرغداری ها طراحی و تولید می شوند.

باسکول های دام کش در وزن های 500 کیلوگرم و یک تنی و فرغون دیجیتال مرغداری در وزن های 300 و 500 کیلوگرم بیشترین استفاده را در دامداری ها و مرغداری دارند.

فرغون دیجیتال مرغداری

همانطور که گفتیم فرغون دیجیتال وسیله ای بسیار پرکاربرد در مرغداری ها می باشد. این نوع باسکول ها در ابعاد و وزن های مختلفی طراحی و تولید می شوند. طراحی و ساخت فرغون های دیجیتال به نحوی می باشد که با دارا بودن چهار چرخ و دستگیره فرغون حمل و نقل فرغون را بسیار راحت و بدون نیاز به لیفت کردن فرغون می کند.

همچنین برای جلوگیری از زنگ زدگی در شرایط آب و هوایی مرطوب، در رنگ آمیزی این نوع باسکول ها از زنگ پاششی الکترواستاتیک استفاده می شود.

طراحی فرغون دیجیتال به نحوی می باشد که با دارا بودن شیب ملایم در فرغون و تعبیه اهرم تخلیه، تخلیه بار به آسانی صورت می پذیرد.

به علت اهمیت ترکیب دان در مرغداری ها، دقت این نوع باسکول ها بسیار بالا می باشد. همچنین نمایشگر فرغون به صورت دیجیتال و با قابلیت اخطار اتمام شارژ باطری بر روی باسکول تعیبه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس